úhel pohledu

Jak důležitý je úhel pohledu?

úhel pohledu


Každý jistě ví co je úhel pohledu, ale zamyslel se také každý? Co si budeme povídat, začátek dne je důležitý. Jak započneme den, takový může být celý den, na to nezapomínejme. Chci Vám ukázat jak odlišně jde začít nový den. Stejná situace a dva různé pohledy. Negativní pohled na start dne a následně uvedu i pozitivní. Proč nejdříve negativní? Jednoduché. Negativní postoj má nejspíš vetšina. Za druhé si člověk zapamatuje druhý příklad a bude o něm více přemýšlet. Proto pozitivní přístup uvedu jako druhý. Jdeme na to!

Negativní přístup.

Den začíná probuzením. Hm, bezva probudil jsem se dřív než mi zazvoníl budík. Mohl jsem ještě pět minut spát! Stará si ještě pěkně vyspává a já musím vstát. No co se dá dělat. Sakra, kde mám ponožku! Šouravým krokem se odsunu do koupelny. No ty vypadáš. Se mi nechce ani čistit zuby. Každý den je to stejný. Proč se mi tady motá ta kočka pod nohama. Zmiz! No to nemyslí vážně. Sotva vidím a snažím se zavázat tkaničky a kočka si s nima chce hrát. Zmiz povídám! Je čas vypadnout. Sakra, kde mám ty klíče. To je zase kosa a narážím si kousavou čepici na čerstvě ostříhanou kedlubnu. Usedám do auta. Už top, mrznu! Tak jedem! No to sis vybral dobu, hudruju když dávám přednost náklaďáku. Jen co vyjedu za město, tak musím opět brzdit. Hajzlíci ušatý, kvůli vám musím brzdit! No konečně to začíná topit. To je tma, vidím úplný prd. To zase nebudu mít kde zaparkovat! No konečně nějaký místo. Balvani neumí parkovat! Teda vylézat se mi nechce. Tak jo no! Brrrrr, zase nasadit čepici. To zase budou kyselý ksichty po ránu. A tak jsem dorazil do práce…..

Pozitivní přístup.

Den začíná probuzením, jak již víme. 😉 Probudil jsem se akorát. Budík nevzbudí vedle ležící bytost. Vypadá tak roztomile, když spí. Kam se mi schovala ponožka, nemá nohy, tak nebude daleko. Mám ji! Nemusel jsem ani rozsvítit. Dám opatrně pusu na rozloučenou a opatrně opustím ložnici. Pohladím kočku, co jiného nastaví start do nového dne, než trocha zvířecí lásky.. Pěkně vyčistit zuby a umýt, ať jsem svěží. Co mě asi dnes čeká nového? Ta kočka je úžasná! Hraje si s mou tkaničkou. Počkej, stejně vyhraju! Venku bude asi zima. Nasadím čepici a bude teplo! Usedám do auta. Zatopím a za chvíli bude teplo. Můžu vyrazit! A hele taky jeden časně probuzený, pracuje dřív jak já.Ušáci jsou taky vzhůru. Pět pěkných kousků, to jsem dlouho neviděl. Jízda ve tmě má své kouzlo. Už je pěkně teplo. Zaparkuji poblíž, vždy se tam najde místo. Jasně místa je tu ještě dost, takhle brzo ráno. Nasadím čepici a nasadím rychlejší krok. Copak se asi událo u kolegů nového. Tak a jsem tady. Ahoj, co je nového?

Hádejte kdo má lepší náladu a jaký kdo má celý den? Jaký si vyberete začátek dne a jak chcete prožít zbytek dne? Naštvaný nebo s dobrou náladou? Mějte jen ten správný úhel pohledu. Hodně dobré nálady přeji.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *