Finance

 • Horkovod dodá Brnu teplo a zbaví ho závislosti na plynu, říká ředitel Tepláren
  on 19. 4. 2024 at 22:00

  Projekt horkovodu vedoucího z Jaderné elektrárny Dukovany do Brna byl po desetiletích přerušení opět nastartován. Původní plány z 80. let ožily v souvislosti s rostoucími cenami energií a snahou o snížení závislosti na zemním plynu. Cena výstavby horkovodu je odhadována na 19 miliard korun, jde o předpokládané výdaje v roce 2030.

 • Každá pátá firma v Česku je nefunkční. Povinnosti mají stejné jako ty živé
  on 19. 4. 2024 at 22:00

  Zombie firmy. I tak se v Česku nazývají společnosti, které jsou zapsané v obchodním rejstříku, ale nevykonávají už žádnou činnost. A není jich málo, podle odhadů jich může být až pětina z celkového počtu. Všechny však musí i nadále plnit veškeré povinnosti, jinak jim hrozí sankce.

 • Nejlepší letiště pro rok 2024 má Katar, Ruzyně se do top 100 nedostala
  on 19. 4. 2024 at 18:00

  Titul pro nejlepší letiště světa si pro letošní rok odneslo mezinárodní letiště Hamad v katarském Dauhá. Na druhou příčku odsunulo svého dlouholetého rivala, Changi v Singapuru. Evropu zastupují v první desítce pouze Mnichov, Curych nebo Paříž. Takové jsou výsledky aktuálního žebříčku, který pravidelně sestavuje společnost Skytrex.

 • Britské mléčné farmy chrlí hnůj do řek. Ochránci přírody volají po nápravě
  on 19. 4. 2024 at 16:00

  Mléčné farmy ve Spojeném království znečišťují životní prostředí a vylévají velké množství kravského hnoje rovnou do řek. Například tamní agentura pro životní prostředí zkontrolovala v zemi mezi lety 2020 až 2021 přes dva tisíce mléčných farem. Téměř 70 procent z nich porušovalo ekologické předpisy, upozornil portál The Guardian.

 • Česká pošta testuje nové stejnokroje. Dodá je do tří set poboček v Česku
  on 19. 4. 2024 at 15:11

  Zaměstnanci třech stovek z 2 900 poboček České pošty budou mít nové stejnokroje. Testování uniforem, které společnost vyjde na pět milionů korun, potrvá až do konce června. Pošta to v pátek oznámila v tiskové zprávě. Na sociálních sítích, kde se pošta svými novými uniformami pochlubila jako první, jejich design vyvolal mnoho odlišných reakcí.