Finance

 • Oui. Největšími workoholiky jsou francouzští manažeři, odhalil průzkum
  on 31. 1. 2023 at 23:00

  Američané sice zpopularizovali dnešní „kulturu spěchu“, ale podle nového průzkumu jsou to francouzští manažeři, kteří nyní pracují vůbec nejusilovněji. Průzkum odhalil, že za překvapivými pracovními návyky francouzských vedoucích pracovníků stojí obavy ze zpomalení ekonomiky spolu s neochotou pracovat na dálku.

 • Stát kvůli zneužívání chystá evidenci dohodářů. Chce jim i umožnit vydělat víc
  on 31. 1. 2023 at 23:00

  Ministerstvo práce a sociálních věcí přišlo s návrhem evidence lidí pracujících na dohodu o provedení práce nebo pracovní činnosti. Nemá o nich totiž moc velký přehled. Do konce února by mělo být jasno, jak bude systém vypadat. Zvažuje se také, že lidé si budou moci prací na dohodu vydělat více, koalice totiž bude diskutovat o navýšení limitů pro dohody.

 • Na mzdách přidáme, slibují stávkujícím pneumatikářům Korejci. Neřekli o kolik
  on 31. 1. 2023 at 21:58

  Zaměstnanci jihokorejské továrny Nexen Tire u Žatce na Lounsku v úterý zahájili stávku. Chtějí mimo jiné zvýšení mezd. Firma ho chystá od 1. března, neuvedla ale o kolik. Zaměstnanci chtějí růst o 8,3 %. Zástupci společnosti se odpoledne sešli s odbory. Jejich požadavky chtějí probrat s korejskými vlastníky. Stávka tak bude pokračovat, řekl předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo.

 • S Korejci jsme nic nevyjednali, stávka pneumatikářů pokračuje, řekl šéf odborů
  on 31. 1. 2023 at 19:46

  Odpolední schůzka mezi vedením továrny Nexen u Žatce na Lounsku a zástupci odborového svazu zásadní zlom nepřinesla, byť trvala tři hodiny. „Nevyjednali jsme bohužel nic, ale kvituji, že jsme poprvé viděli korejské manažery,“ uvedl šéf odborového svazu KOVO Roman Ďurčo. Stávka zaměstnanců tak bude pokračovat a podle odborářů skončí, až bude uzavřena kolektivní smlouva.

 • Zavedení systému zálohování vyjde na více než pět miliard, vyplývá z analýzy
  on 31. 1. 2023 at 18:00

  Zavedení zálohového systému bude stát bezmála 5,2 miliardy korun. Dalších téměř 1,3 miliardy korun bude zapotřebí k zajištění provozu. Vyplývá to z analýzy, kterou si nechal zpracovat Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR).