Magazín

Zprávy

 • Dopravní kalamita v Rakousku. Hrozí laviny a došlo k přerušení dodávek proudu
  on 2. 12. 2023 at 15:16

  Velké přívaly sněhu zejména v západní části Rakouska způsobily komplikace v silniční, železniční i letecké dopravě a zvýšily lavinové nebezpečí. Obtížně sjízdných je mnoho silnic a dálnic. Mnohde byly přerušeny dodávky elektřiny, protože stromy spadly na elektrické vedení. Sousední Švýcarsko hlásí hrozbu velkého lavinového nebezpečí.

 • KOMENTÁŘ: Věřte, že mladí (lékaři) si v práci zdraví nezničí
  on 2. 12. 2023 at 15:00

  Nic nebude jako dřív. Na poliklinikách a v nemocnicích vedle sebe dnes pracují čtyři generace, a ne všechny táhnou za jeden provaz. Mladí totiž netrpí přehnaným optimismem a nebudují jako my. A už vůbec nechtějí vyhořet a likvidovat si v práci zdraví jako jejich rodiče a prarodiče, píše šéf severočeské přílohy MF DNES Jan Veselý.

 • SPD a Trikoloru povedou do evropských voleb Mach, David a Majerová
  on 2. 12. 2023 at 14:58

  Koalici SPD a Trikolory do eurovoleb povede ekonom, bývalý šéf Svobodných a bývalý europoslanec Petr Mach, který spolupracoval i s exprezidentem Václavem Klausem, dvojkou je europoslanec za SPD Ivan David, na třetím místě koaliční kandidátky je předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová. Čelo kandidátky schválilo opoziční hnutí SPD na konferenci v Praze.

Finance

 • Průměrná mzda ve třetím čtvrtletí znovu reálně klesla, shodují se analytici
  on 3. 12. 2023 at 6:49

  Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí v reálném vyjádření opět poklesla, Shodují se analytici. Stalo se to podle nich osmý kvartál v řadě. Nominálně mzdy meziročně rostou, jejich zvyšování ale nepokrývá vysokou inflaci. Pokles reálné mzdy byl ale vzhledem k odeznívání inflace méně výrazný než v předchozím čtvrtletí.

 • Krize přejí instantním nudlím. Spotřeba stoupá, každý národ má své příchutě
  on 2. 12. 2023 at 23:00

  Přestože také cena instantních nudlí celosvětově stoupá, jsou stále považovány za jeden z nejdostupnějších pokrmů světa. Podle odborníků jejich obliba také úzce souvisí s celosvětovými krizemi či konflikty. „Zákazníci ze střední třídy, kteří dříve instantní nudle nejedli, je nyní zařazují do svého každodenního života,“ říká zástupce japonského nudlového gigantu Nissin Foods.

 • Bohatí Indové pijí vodu z Himálaje, za láhev platí denní mzdu místního dělníka
  on 2. 12. 2023 at 23:00

  Zatímco miliony lidí na celém světě trpí nedostatkem pitné vody, pro ty nejbohatší není problém dopřávat si unikátní vodu z těch nejvzácnějších zdrojů. Na trhu s luxusní vodou jsou k mání i tekutiny stočené z ledovců či ranní rosy.

Sport

 • Hronek s Pastrňákem řídili výhry, Nečas asistoval, Dallas deklasoval Tampu
  on 3. 12. 2023 at 7:10

  Český hokejový útočník David Pastrňák gólem a dvěma nahrávkami pomohl Bostonu k výhře nad Torontem 4:3 v prodloužení a posunul se na druhé místo ligové produktivity. Dvěma body se blýskl také Filip Hronek, jenž připravil tři branky Vancouveru při vítězství 4:3 na ledě Calgary. Uspěla také Carolina, která i díky dvěma asistencím Martina Nečase porazila Buffalo 6:2. Radek Faksa se jednou asistencí podílel na jednoznačné výhře Dallasu nad Tampou 8:1.

 • Bolestné vzpomínky na Turecko. Konec reprezentační éry Brücknera, Čecha i Vrby
  on 3. 12. 2023 at 6:59

  Byl to poslední zápas Karla Brücknera u české reprezentace, čímž se skončila její nejzářivější éra. „Hodně dlouho po něm neusnu,“ pravil tenkrát v červnu 2008 v Ženevě vážený kouč. Možná nechápe dodnes, po nedávných čtyřiaosmdesátinách, jak fotbalisté mohli ten zápas s Tureckem ztratit. Vzpomínky na něj ožily, když sobotní los mistrovství Evropy 2024 poslal národní mužstvo do skupiny zase proti Turecku. A zase k poslednímu utkání.

 • Před Spartou máme čistý stůl, můžeme se odrazit, říká pardubický stoper Halinský
  on 3. 12. 2023 at 5:57

  Ve dvaceti letech skočil do nejvyšší fotbalové soutěže rovnýma nohama. Stoper Denis Halinský hostuje z pražské Slavie v Pardubicích, v klubu, který nemá moc prostoru na to dávat hráčům větší prostor k adaptaci. Halinský tak musí hned od začátku prokazovat kvalitu a měl by patřit k lídrům pardubické defenzivy. Třeba hned neděli v 15 hodin. Do CFIG Areny dorazí AC Sparta Praha.

Bydlení