Magazín

Zprávy

 • Pálenky v lahvích v ohrožení. Budoucnost možná bude v plechovkách, říká expert
  on 30. 9. 2022 at 22:00

  Zdražování se nevyhne ani lihovinám, očekáváme, že lihovary zvýší ceny od příštího roku o pětinu, říká v rozhovoru pro iDNES.cz spolumajitel serveru pro prodej lihovin Lihovárek.cz a tajemník Unie destilatérů ČR Jakub Gottwald. V poslední době roste obliba oskerušovice, ale třeba i ananasovice v restauračních provozech.

 • Apokalypsa na Floridě: po ulici plaval žralok, v bazénu číhal aligátor
  on 30. 9. 2022 at 22:00

  Oblast, kterou zdevastoval hurikán Ian, se nazývá Deset tisíc ostrovů. Jedná se o výjimečnou část jihozápadní Floridy, kde v bažinách žije odhadem na 200 000 aligátorů. Starostové ostrovních měst se snaží po léta udržet místní přírodu neposkvrněnou. Omezují výstavby hotelů, aby oblast nezaplavili turisté, jako třeba na druhé straně floridského poloostrova kolem Miami. Teď ráj na zemi utrpěl obrovskou ránu.

 • Češi začali šetřit. Místo sušiček nebo hraček kupují kamna a dětské boty
  on 30. 9. 2022 at 22:00

  Zdražování, inflace a strach z vysokých cen energií nutí Čechy šetřit. Omezili zbytné věci a nakupují většinou jen to, co opravdu potřebují, aby „přežili“ blížící se zimu. Podle dat společnosti Heureka, která má MF DNES exkluzivně k dispozici, lidé omezili hlavně nákup elektroniky či módní doplňky. Poptávka naopak vzrostla po kamnech, kvalitních botách či po volně prodejných lécích.

Finance

Sport

 • Češi se trefovali, Barcelona prohrála. Satoranského sužovaly fauly
  on 30. 9. 2022 at 22:14

  První kolo, první ztráta. Do španělské ligy vstoupili basketbalisté FC Barcelona porážkou, na palubovce Gran Canarie padli 85:88. Tomáš Satoranský i Jan Veselý měli při střelbě blízko k dokonalosti, ani jeden z nich se však k zakončení příliš nedostal. Ve druhém kole se Katalánci představí v neděli doma proti Baskonii.

 • Na hraně. Jak Češi bojují o šanci v NHL a proč někdy ani bezva výkony nestačí
  on 30. 9. 2022 at 22:00

  Na někoho se šance na trvalejší usídlení v NHL tváří vlídně. Zřetelně září a vábí. Působí vcelku věrohodně. Jiní v dáli vidí spíš neduživou mršku, za níž se málem nemá smysl hnát. A přece se řada českých hokejistů v zámoří může přetrhnout v boji o flek v mužstvu.

 • Marseille vede po vítězství v předehrávce francouzskou fotbalovou ligu
  on 30. 9. 2022 at 21:30

  Fotbalisté Marseille zvítězili v předehrávce francouzské ligy na hřišti Angers 3:0 a ujali se vedení v tabulce. Olympique je v sezoně stále bez porážky a vede před Paris Saint-Germain o jeden bod, úřadující šampioni se ale mohou do čela soutěže vrátit po sobotním duelu s Nice.

Bydlení