Magazín

Zprávy

 • Tepličan se před příjezdem policie sám knokautoval ranou do hlavy
  on 24. 6. 2021 at 8:35

  Na sociálních sítích koluje další video teplického Roma, který v sobotu zemřel v sanitce poté, co se podle soudní pitvy předávkoval drogami. Kromě záběrů z policejního zákroku a toho, jak bušil pěstí do zaparkovaného auta, se objevil záznam z jiného úhlu, jak do vozidla dvakrát narazil i hlavou a poté se svalil na vozovku.

 • Muž nalezený na ulici v Libni byl zavražděn, policie obvinila pachatele
  on 24. 6. 2021 at 8:30

  Pražská policie potvrdila, že muž nalezený v neděli mrtvý na ulici v Libni byl zavražděn. Kriminalisté už dopadli i jeho vraha. Co přesně se mezi oběma muži odehrálo, nyní zjišťují.

 • Chceme, aby se více uplatňoval trest propadnutí majetku, slíbil Michálek
  on 24. 6. 2021 at 8:27

  Častější uplatňování trestu propadnutí majetku v boji proti korupci slíbil kandidát koalice Pirátů a hnutí STAN na ministra spravedlnosti Jakub Michálek. Slibuje také vyšetřovací komisi bez účasti politiků k vyšetření nákupů během nouzového stavu při boji proti pandemii covid-19. Piráti a Starostové a nezávislí představili svůj protikorupční program.

Finance

 • Mobil i hodinky stále víc nahrazují platební karty. Přijde i prsten či hlas
  on 24. 6. 2021 at 8:27

  Kartou už lidé platí takřka výhradně bezkontaktně. Líbí se jim hlavně rychlost a vyšší bezpečnost při srovnání s „kontaktním“ způsobem placení. A teď rychle roste obliba placení mobilem či hodinkami, podle Global Payment tvoří už více než pětinu bezkontaktních plateb. Jen hodinkami podle průzkumu společnosti Mastercard platí deset procent populace.

 • PPF získala 90,01 procenta v O2, chystá se stáhnout akcie operátora z burzy
  on 24. 6. 2021 at 8:17

  Investiční skupina PPF získala podíl 90,01 procenta v mobilním operátorovi O2 v rámci takzvaného zrychleného odkupu. Nyní se chystá převzít i všechny ostatní akcie operátora od minoritních akcionářů. Společnost to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě.

 • Ceny pohonných hmot dál rostou. Benzin je nejdražší od října 2019
  on 24. 6. 2021 at 7:24

  Pohonné hmoty v Česku nadále zdražují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 32,54 koruny, před týdnem byl o 16 haléřů levnější. O 19 haléřů na litru zdražila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 30,51 Kč.

Sport

Bydlení