Magazín

Zprávy

 • Oui. Největšími workoholiky jsou francouzští manažeři, odhalil průzkum
  on 31. 1. 2023 at 23:00

  Američané sice zpopularizovali dnešní „kulturu spěchu“, ale podle nového průzkumu jsou to francouzští manažeři, kteří nyní pracují vůbec nejusilovněji. Průzkum odhalil, že za překvapivými pracovními návyky francouzských vedoucích pracovníků stojí obavy ze zpomalení ekonomiky spolu s neochotou pracovat na dálku.

 • KONTEXT: Do února 2024 musíme být připraveni na invazi, burcují Estonci
  on 31. 1. 2023 at 23:00

  V přepočtu na hlavu poskytuje Ukrajině největší pomoc Estonsko. Nejmenší z pobaltských států stojí v čele iniciativ za dodávky západních zbraní, dokonce se vzdal všech svých houfnic ráže 155 mm. Proč právě Estonci? Na tuto otázku jsme v podcastu Kontext hledali odpovědi s bezpečnostním expertem Lukášem Dyčkou.

 • Útoky nožem? Jsou jen frustrovaní, říká se také o násilnických imigrantech
  on 31. 1. 2023 at 23:00

  Evropa neumí čelit útokům násilnických islamistů, ukazují případy napadení nožem z poslední doby. Tragicky skončily incidenty například v Belgii, Německu, Francii či Španělsku. Zabránit by jim mohly deportace imigrantů, to se ale nedaří. Někteří navíc chování útočníků obhajují nejrůznějšími důvody.

Finance

 • Oui. Největšími workoholiky jsou francouzští manažeři, odhalil průzkum
  on 31. 1. 2023 at 23:00

  Američané sice zpopularizovali dnešní „kulturu spěchu“, ale podle nového průzkumu jsou to francouzští manažeři, kteří nyní pracují vůbec nejusilovněji. Průzkum odhalil, že za překvapivými pracovními návyky francouzských vedoucích pracovníků stojí obavy ze zpomalení ekonomiky spolu s neochotou pracovat na dálku.

 • Stát kvůli zneužívání chystá evidenci dohodářů. Chce jim i umožnit vydělat víc
  on 31. 1. 2023 at 23:00

  Ministerstvo práce a sociálních věcí přišlo s návrhem evidence lidí pracujících na dohodu o provedení práce nebo pracovní činnosti. Nemá o nich totiž moc velký přehled. Do konce února by mělo být jasno, jak bude systém vypadat. Zvažuje se také, že lidé si budou moci prací na dohodu vydělat více, koalice totiž bude diskutovat o navýšení limitů pro dohody.

 • Na mzdách přidáme, slibují stávkujícím pneumatikářům Korejci. Neřekli o kolik
  on 31. 1. 2023 at 21:58

  Zaměstnanci jihokorejské továrny Nexen Tire u Žatce na Lounsku v úterý zahájili stávku. Chtějí mimo jiné zvýšení mezd. Firma ho chystá od 1. března, neuvedla ale o kolik. Zaměstnanci chtějí růst o 8,3 %. Zástupci společnosti se odpoledne sešli s odbory. Jejich požadavky chtějí probrat s korejskými vlastníky. Stávka tak bude pokračovat, řekl předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo.

Sport

 • Třinecké hokejisty posílili obránci Smith a Kaňák, odchází Jaroměřský
  on 31. 1. 2023 at 23:19

  Kanadský obránce Adam Smith vyztužil těsně před koncem přestupního období defenzivu hokejistů mistrovského Třince. Šestadvacetiletý rodák ze Sharonu působil v této sezoně v celku Wheeling Nailers v nižší ECHL a v pěti zápasech nastoupil i o patro výš v AHL v týmu Wilkes-Barre/Scranton Penguins na farmě Pittsburghu. Oceláři také získali beka Lukáše Kaňáka z Plzně výměnou za zadáka Jana Jaroměřského.

 • Moje role? Stojím u tyče a občas sebou plácnu. Držák Grigar slaví čtyřicetiny
  on 31. 1. 2023 at 23:00

  Jsou to přesně dva roky, kdy zlomeným hlasem oznámil šéfovi: „Já to balím.“ Na rozbitém teplickém hřišti dostal šílený gól od Karviné, čímž se jeho krize prohloubila. Lehounká střela z úhlu proklouzla pod rukavicí a z jasné výhry byla rázem remíza 2:2. „Byl jsem na sebe strašně naštvaný,“ poví Tomáš Grigar.

 • Hokejové Vítkovice hlásí posilu do útoku, klub získal forvarda Jarůška
  on 31. 1. 2023 at 22:21

  Ofenzivu hokejistů Vítkovic doplnil těsně před uzávěrkou přestupů Richard Jarůšek. Jedenatřicetiletý bývalý hráč Sparty, Hradce Králové, Mladé Boleslavi a Litvínova přichází do druhého týmu extraligy ze zahraniční. V této sezoně hrál dosud za rakouský celek Pioneers Voralrberg, kam loni odešel z Litvínova.

Bydlení

 • Jsou legendou, přesto letí i dnes. Perské koberce zdobí domácnosti už tisíce let
  on 31. 1. 2023

  Za každým je příběh, za každým jsou tisíce hodin práce. Perský koberec je součástí orientálního světa už tisíce let. Do Evropy připluly první kousky ve středověku. Tehdy začaly Benátky obchodovat s Byzantskou říší. Evropská šlechta si perskými koberci začala zdobit svá sídla – však je občas zahlédnete také na českých zámcích. Dnes nacházejí své místo stále častěji i v běžných domácnostech.

 • Slavný spisovatel Jan Bauer píše o české historii v bytě v Budějovicích
  on 31. 1. 2023

  Spisovatel Jan Bauer si už několik let nemůže vynachválit svůj podkrovní byt v Českých Budějovicích. Místo nabízí klid, plnou občanskou vybavenost, dostupnost kultury i blízkost přírody. Domov si vyzdobil obrázky od přátel a velkým množstvím knih.

 • V tomto domě si božská Garbo užívala klid a lásku geniálního dirigenta
  on 31. 1. 2023

  Dům v Beverly Hills byl postavený už ve třicátých letech dvacátého století pro Gretu Garbo a jejího přítele, hudebního režiséra Leopolda Stokowského. Stavbu zrestaurovala v roce 2006 Nicole Sassamanová, designérka, která se věnuje rekonstrukcím a proměnám interiérů i celých domů. Často pracuje pro celebrity.

 • Milovník metra přestavěl člun na plovoucí vagon. Manželka chce větší
  on 30. 1. 2023

  Darren Brown z anglického města Uxbridge vášnivě miluje kolejová vozidla. Před časem si koupil starý úzký člun, který za 20 tisíc liber přeměnil na plovoucí vagon metra.

 • Z domku pro zahradníka vzniklo nádherné rodinné bydlení s geniem loci
  on 30. 1. 2023

  Bývalý letohrádek patřící v minulosti rodu Buquoyů prošel řadou proměn. Měnili se majitelé i použití. Naštěstí v roce 2010 chátrající a neobydlenou stavbu koupil nový majitel, který se i přes určité peripetie rozhodl dům zachránit. Teď zde má nádherné bydlení.