Vděčnost

Vděčnost

Žijeme pouze tady a teď, přesně v tomto okamžiku. Co bylo včera neovlivníme a zítřek je jen  naše představa. A proto prožívejme přítomnost naplno. Nevíme kolik máme ještě času. A to je velmi dobrá zpráva. Můžeme prožívat vděčnost nad tím, co se děje právě teď v tomto okamžiku.

Lehce míjíme příjemné věci. Když se objeví příjemný okamžik, můžeme se  zastavit a vychutnat si ho. Cítíme-li se vděční, přitahujeme k sobě příliv podobné energie, čímž zažíváte stále více toho, zač můžeme být vděční.

Může nám pomoci, když si uvědomíme:

  • o čem přemýšlíme
  • co právě vnímáme
  • jaké nálady a emoce prožíváme

Udělejme si čas na jednoduché, třeba jen běžné věci, které v životě potkáváme. Můžeme věnovat více pozornosti i zdánlivě obyčejným každodenním činnostem a událostem. Při jaké činnosti nebo se kterými lidmi je nám dobře. Můžeme pak věnovat těmto činnostem a lidem trochu více vděčné pozornosti a času. Proč? Protože vděčnost dává radost. Pokud budeme mít radost, budeme i šťastní. Každý z nás touží po štěstí. Tak si ho užijme, jak jen můžeme.

Vděčnost je klíč, který otevře dveře, které se ve vašem životě zdají být zavřené.
Lorna Byrne

Ano, vděčnost nám rozhodně změní náhled na svět. Otevře nám dveře do jiné dimenze. Do dimenze štěstí a vyrovnanosti. Proč se do toho nepustit právě teď. Protože teď je ten správný okamžik.

Podívejte se na video ZDARMA o vděčnosti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *