Anděl a Drak

Anděl a drak

Anděl a drak
Anděl a drak

Anděl a drak

Ne, opravdu to není začátek nějakého románu či fantasy filmu. Je to o životě. V každém z nás je anděl a drak. Ano, nepoužil jsem spojení anděl a démon, které se nabízí a to z jednoho velkého důvodu.

Anděl

Charakteristika vlastností anděla je zřejmá. Dobrota, laskavost, láska, obětavost zkrátka dobré srdce. Na druhou stranu démon je zlý, podlý, zákeřný, nelítostný atd.. Samozřejmě na některé lidi toto přirovnání sedí, ovšem už v sobě rozhodně nemají ani kousek anděla. Právě proto raději používám přirovnání k drakovi.

Drak

Drak je ztělesněním síly, neústupnosti, velikosti, bojovnosti a moci, ale také obezřetnosti a ostražitosti. Jak je již patrno, tak pro hodnotný život se vlastnosti draka hodí víc. Jak jsem již na začátku předeslal, tak vlastnosti anděla i draka jsou pro nás hodně důležitá. Mohou být pro nás kladná ale i záporná. Jde jen o to jak tyto vlastnosti využijeme. I když to tak nevypadá, tak i anděl pro nás může být zkázou. Přílišná laskavost a dobrota může přilákat lidí, kteří našich vlastností hodlají zneužít a lehce obrátit proti nám a doslova zničit. Vidíme to všude ve zprávách, jak dobrý „naletí“ zlému, jak kdo byl podveden.

Já používám rčení: „Za dobrý skutek následuje zasloužený trest.“ Samozřejmě nenabádám k lhostejnosti a ignoraci. Pomáhat druhým je mým krédem, ale je u toho třeba použít rozumu a prozíravosti. I já jsem naletěl a ne jednou. Pomohl jsem v nouzi jiným a sám na to doplatil. Nepoužil jsem obezřetnosti draka. V lidském životě jsou dračí vlastnosti nutné, ale musí se používat správným směrem. Využít je nejen pro svůj prospěch, ale také v prospěch jiných. V drakovi je obrovská síla měnit věci okolo i v nás a síla anděla nám dá dobrý pocit z vykonaných věcí. Používejte draka (hlavu) i anděla (srdce) současně. Naše mysl nám dá sílu měnit sebe i svět kolem nás a srdce nám dá pocítit emoce. Pokud jsou mysl i emoce v rozporu, pak je něco špatně. Jsou-li mysl i emoce kladné, pak máme vyhráno.

Hodně štěstí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *