7 tipů jak ušetřit na dovolenou

7 tipů jak ušetřit na dovolenou

Nevíte jak ušetřit na dovolenou? Češi za svou letní dovolenou utratí v průměru 12 tisíc korun. Bohužel si mnoho rodin na dovolenou půjčuje. Čím dál častěji si berou bezúčelovou půjčku v bance nebo u nebankovní společnosti. Nedá se proto úplně přesně určit, kolik lidí si na dovolenou půjčuje, uvádí se až 25 %. Přitom ušetřit na dovolenou nemusí být tak velký problém. Pokud se zapojí rozum a jednoduché počty, pak nemusíte po dovolené trpět bolestmi hlavy ze splácením. Protože to, co zaplatíte na půjčkách, se dá ušetřit. Jak tedy ušetřit na dovolenou?

1. Začněte si včas odkládat peníze na dovolenou

Když si již po návratu z dovolené začnete odkládat peníze stranou, budete překvapeni, kolik se vám jich v kasičce do léta nastřádá. Třeba jen díky tisícovce měsíčně si budete moci v létě vyrazit k moři a nebudete si muset na dovolenou půjčovat.

2. Korunka ke korunce a zázraky se dějí

Nepodceňujte sílu „drobákú“. Není od věci po příchodu z nákupu, každý den, vysypat všechny drobné mince do společné kasičky. Před dovolenou ji vysypte a budete koukat, kolik se dá ušetřit navíc.

3. Vytvořte si rozpočet

Veďte si přehled výdajů v domácnosti. Zjistíte tak, kolik peněz vyhodíte za zbytečnosti. Nechávejte si účtenky a na konci měsíce je rozdělte podle účelu. Toto dělejte alespoň tři měsíce. I ty stačí k tomu, abyste zjistili, kudy vám peníze utíkají nejvíc. Seškrtejte ty naprosto nedůležité výdaje. Více o rodinném rozpočtu se dozvíte zde.

4. Chytře nakupujte

Sledujte akce v obchodech. Proč platit za máslo 40 Kč, když ho nedaleko koupíte o 9 korun levněji? Letákové akce již nějaký čas nejsou doménou seniorů. Piště si nákupní seznam. S nákupním seznamem nakoupíte co potřebujete. Nepřinesete si spoustu dalších „potřebných“ věcí navíc.

Tomuto tématu se věnuji v ebooku zdarma – Jak nakoupit jen to, co chci!

5. Jídlo si připravujte doma

Až nehorázné sumy jsme ochotni utratit za jídlo v restauracích. Přitom stačí tak málo, aby utracené peníze zůstaly pěkně u Vás. Vařte si doma a restauracím se vyhněte obloukem. Obědem či večeří v restauraci se odměňte ve vzácných příležitostech. Větší rodinné oslavy raději uspořádejte doma.

6. Omezte alkohol a kouření

Ze zkušenosti z předchozího vztahu vím, jaké obrovské sumy se utrácejí za cigarety. Částky 4000 až 5000,- Kč měsíčně nejsou výjimkou. To by byla sumička na dovolenou, co? Totéž platí i o konzumaci alkoholu.

7. Prodejte staré a nevyužité věci

Běžně máme skříně plné oblečení, které jsme neměli už roky na sobě? Nevyhazujte ho, ale prodejte ho. Na internetu je spousta bazárků. Populární je i aplikace Letgo, kde se dá prodat a nakoupit cokoliv. Dokonce ve svém nejbližším okolí. Přidáte tak nemalou získanou částku do kasičky.

Najde se jistě více možností, jak ušetřit na dovolenou. Zaměřte se na to a jistě nějakou možnost objevíte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *